نصب ابزار پیش ساخته گچبری پلی یورتان بسیار ساده است. نصب این ابزار یکی از راهکارهای مناسب هست که جایگزین گچکاری دستی و گچبری سنتی شده است. استفاده از ابزار های گچ بری در طراحی کلاسیک و کلاسیک مدرن بسیار متداول هست.
ما در این مقاله به چگونگی نحوه‌ی نصب ابزار گچبری پیش ساخته پلی یورتان میپردازیم. نصب ابزار شامل موارد زیر می‌باشد:

  • نصب گچبری پیش ساخته به سقف و دیوار ، نصب قاب بندی روی دیوار
  • نحوه نصب گلویی سقف
  • نحوه‌ی اجرای گلویی نور مخفی
  • نحوه‌ی نصب انواع گلویی ساده سقفی یا گلویی گچبری طرحدار
  • نصب انواع گل پیش ساخته گچی پلی یورتان
  • نصب انواع ستون گچبری با سر ستون کلاسیک

نصب گچبری پیش ساخته به سقف و دیوار ، نصب قاب بندی روی دیوار

در تصویر زیر نحوه نصب ابزار دکوراتیو پلی یورتان به سقف و دیوار نشان داده شده است. برای نصب ابتدا باید موقعیت نصب ابزار روی دیوار ، سقف و غیره خط کشی گردد. به عنوان مثال در مورد قاب بندی روی دیوار، ابتدا چهارگوشه قاب مشخص و سپس خطوط قاب روی دیوار ترسیم می‌گردد. بر این اساس ابعاد و طول دقیق مورد نیاز ابزار گچبری اندازه گیری میگردد.

در مرحله بعد ابزار پلی یورتان با توجه به سایز و زوایای مورد نیاز برش داده می‌شود. برای این منظور از اره دستی نیز می‌توان استفاده نمود. برای برش آسان و دقیق ابزار پیش ساخته پلی یورتان استفاده از دستگاه فارسی‌ بر پیشنهاد میگردد. در عکس زیر تصویر دستگاه فارسی بر تیم اجرایی درنیکا دکور را مشاهده می فرمایید.

پس از برش ابزار، پشت آن با چسب اکریلیک مخصوص چسب زده می‌شود. سپس ابزار آغشته به چسب در محل خط کشی شده با دقت قرار داده و چسبانده می‌شود. هدف از میخ زدن نگهداری ابزار تا زمان خشک شدن چسب می‌باشد. لذا نیازی به استفاده از میخ زیاد نمی‌باشد. در نهایت درزه ها و پشت ابزار با چسب پر می‌گردد.

پتینه و ورق طلا کردن ابزار گچبری پیش ساخته پلی یورتان

ابزار دکوراتیو پلی یورتان دارای قابلیت رنگ پذیری بالا با انواع رنگهای ساختمانی و قابلیت پتینه کاری می‌باشند. لذا میتوان طرحهای زیبایی را با انجام رنگ و پتینه کاری ابزارها ایجاد نمود. بعد از نصب ابزار، با انواع رنگهای ساختمانی آنها را رنگ آمیزی نمایید. با ورق طلا و یا پتینه کاری گچبری های زیبا را کاور کنید و از داشتن فضایی زیبا لذت ببرید.

تصاویر بالا نمونه پروژه های قاب بندی دیوار اجرا شده توسط تیم تخصصی درنیکا دکور می باشد. برای مشاهده نمونه پروژه های بیشتر و آشنایی با طرحها و ایده های گچبری ساختمان اینجا را کلیک فرمایید.

آموزش نحوه نصب گچبری پیش ساخته گلویی با جزئیات کامل

در این فیلم  نحوه نصب ابزار گلویی پیش ساخته پلی یورتان بطور کامل تشریح شده است.
با مشاهده این فیلم نحوه نصب ابزار گلویی پلی یورتان را به خوبی یاد میگیرید.
و میتوانید ابزار گچبری گلویی از جنس پلی یورتان را براحتی خودتان نصب نمایید.