اجرای گچبری در شوروم درنیکا دکور

مراحل طراحی، نصب، رنگ آمیزی و ورق طلای ابزار پلی یورتان در شوروم درنیکا دکور

تجهیز شوروم درنیکا دکور با هدف ایجاد فضایی مطلوب تر به جهت معرفی ابزار پلی اورتان ٬ ارتباط نزدیک تر با طراحان و سازندگان محترم با تاکید بر تسریع در اراێه خدمات فردی اجرا شد . در این نوشته به مراحل اجرای گچبری پیش ساخته، رنگ آمیزی و ورق طلای ابزار پلی یورتان پرداخته شده است. با توجه به کارشناسی های انجام شده برای این بنای 13 ساله ٬ اصلاحاتی در نظر گرفته و بدین شرح بیان می شود :

1 – طراحی و برآورد متراژ فضا ها جهت اجرای گچبری پلی یورتان در شوروم درنیکا دکور:

پس از انتخاب طرح شماتیک و  برآورد متراژ فضا ها٬ مدلسازی اولیه شوروم درنیکا دکور انجام و نقشه ها تهیه گردید. نحوه ی چیدمان ابزار های استفاده شده در دیوار های یک شوروم امری حائز اهمیت است که باعث افزایش زیبایی بصری ابزار ها و دید جامع تر آنها می شود . پس از طراحی و انتخاب آلترناتیو بستر سازی اجرای گچبری پیش ساخته و  متریال های انتخابی تهیه میشود .

 

2 – اجرای ابزار چوب :

برای جدا کردن فضای آشپزخانه و امور مشتریان از پارتیشنی چوبی استفاده و مطابق با دهانه ی موجود برش داده شد . استند هایی برای معرفی بهتر ابزار ها و مقایسه ی آنها در کنار یکدیگر طراحی و برش داده شد تا سپس روی ریل مخصوص نصب و آماده اجرای ابزار ها باشند .

 

3 – اجرای ابزار  گچبری پیش ساخته پلی اورتان :

طبق نقشه های طراحی شده دیوار های کناری و پارتیشن به جهت اجرای ابزار ها بستر سازی میشوند . استند ها بگونه ای اجرا خواهند شد که مقیاس کوچک قاب بندی ها باشند . کد های 8384  و 8327  برای اجرا بر روی پارتیبشن جدید  آماده اجرا هستند . زیر تمامی ابزار ها چسب اکرلیک ماستیک و  پس از نصب از روی آنها میخ بادی کار می شود .

بدیهی است که با توجه به فارسی بر کردن ابزار ها برای اندازه های دقیق هر دیوار و قرار گرقتن آنها کنار یکدیگر  ٬ درز های میلیمتری در محل اتصال بعضا به چشم میخورد که پس از اتصال میخ بادی ٬ با مقدار بسیار کمی از بتونه قابل پوشش میباشد . حد فاصل بین دو قاب بندی این دیوار در بالای کنسول از تاج دکوراتیو به کد  85122  استفاده شده که به همان شیوه نصب میشود .

 

برای دیوار جانبی از کد های  8322 و 8321  و گل گوشه هر فریم جداگانه استفاده و بین قاب بندی ها از ستون های با عرض 20 سانتی متر(2001) به انضمام سر ستون آنها استفقاده شده است . از المان دکوراتیو به کد 85207  در چپ و راست قاب بندی این دیوار استفاده شد که قابل مشاهده میباشد .

در بالای دیواها حد فاصل بین دیوار و سقف از ابزار گلویی به کد 82178 استفاده و دور تا دور تمامی دیوار های دفتر محیط شده است . برای حدفاصل بین دیوار ها و کف از قرنیز های 12سانتی متری به کد 83102 استفاده شده است که مقاومتی کاملا مطلوب در برابر خوردگی و ضربه دارد و در کل دفتر به چشم میخورد .

بر روی آخرین دیوار هم از المان ها گل های سقفی با قطر های محتلف به کد های  8710 ٬ 8718 ٬ 8740  و … نصب شده اند که به دیدی کامل تر برای طراحی سقف کمک میکنند .

 

 4 – اجرای عملیات نقاشی :

پس از اجرای گچبری و درزگیری با خمیر درزگیر نوبت به نقاشی آنها میشود . ( لازم به ذکر است ابزار پلی اورتان محدودیتی بابت اجرای رنگ ها ندارند. ) با توجه به طول هر دیوار و پهنای ابزار های نصب شده بر روی آن ٬ رنگ هر استند و دیوار انتخاب و اجرا میشود . دیوار کناری به ورق طلا  تزیین میشود که برای این کار ورق طلا از قبل تهیه شده است . این کار احتیاج به دقت و حوصله زیادی دارد و  کیفیت ورق های تهیه شده نیز نقش مهمی دارند .

 

اکنون با توجه به پایان نقاشی ٬ مراحل اجرایی تمام و با کمی دقت در انتخاب جزییات داخلی ( مبلمان٬ گیاهان٬ نور مناسب و ..) و چیدمان درست آنها شاهد فضایی منحصر به فرد خواهیم بود . ایجاد حس تعلق به مکان و  ایجاد زاویه دید کافی برای مشتریان از مهمترین مولفه های ایجاد یک شوروم میباشد که تیم درنیکا دکور سعی بر ایجاد آن داشته است .

 

بـرای مـشاوره رایگان با مـا تـماس بـگیریـد
راه های ارتباطی
محبوب ترین مقالات
طراحی ابزار پلی یورتان
مشاوره رایگان

با متخصصین با تجربه

طراحی

مطابق با سلیقه ی شما

تامین

باکیفیت ترین محصولات

ارسال سریع

به سراسر کشور