اصول قاب بندی دیوار:

انواع قاب بندی دیوار به سه سبک می‌باشد که در این نوشتار به اصول قاب بندی دیوار در این سبکها خواهیم پرداخت.

  1. قاب‌بندی دیوار کلاسیک
  2. قاب‌بندی دیوار نئوکلاسیک
  3. قاب‌بندی دیوار مدرن

چه طرحی برای قاب‌بندی دیوار انتخاب کنیم؟

قاب‌بندی دیوار از گذشته تا الان مرسوم بوده‏‏، در گذشته این کار توسط دست انجام می‌شده و در حال حاضر با پیشرفت صنعت ساختمان،‏ ابزار پیش‌ساخته پلی‌یورتان را می‌توانید استفاده کنید.
اکنون شما سؤالات زیادی را در مورد این محصول دارید؟ از جمله اینکه چه طرح قاب‌بندی برای فقط پذیرایی مناسب هست؟ چطور دیوار تی‌وی روم را می‌توان با ابزار پلی‌یورتان شیک و خاص کرده. ما در این مقاله انواع قاب بندی دیوار در سبکهای مختلف را بررسی می‌کنیم تا ببینیم کدام‌یک برای منزل شما مناسب‌تر است.

1- اصول قاب‌بندی دیوار کلاسیک

اگر طرفدار ابزار با جزئیات ظریف و پرنقش و رنگ‌های طلایی هستید‏‏،‏ سبک قاب‌بندی کلاسیک بهترین انتخاب خواهد بود به این عکس‌ها دقت کنید؛ مبلمان کلاسیک در کنار گچبری کلاسیک نمای بسیار زیبایی به خانه می‌بخشد.

اگر خانه شما به سبک کلاسیک طراحی و چیده شده است با این قاب بندی میتوانید تناسب زیبایی بین مبلمان و دیوار ها ایجاد نمایید. قاب های این سبک پر از نقش های زیبا و جزئیات هستند و معمولا در رنگ های طلایی به کار برده میشوند تا جلوه بیشتری داشته باشند و ظاهری اشرافی به خود بگیرند. برای تاکید بر کلاسیک بودن دیوار ها باید نکات زیر را در نظر داشته باشید: 1- از رنگ طلایی و مشابه آن استفاده کنید. 2- به جزئیات با رنگ سفید توجه کنید. 3- کنگره ها و تاج های مبل هایتان را در در نظر داشته باشید.  در این طرح ها دیگر نیاز نیست تاکیدی بر رنگ طلایی داشته باشید و هرچه مدل انتخابی شما شلوغتر باشد میتوانید از تک رنگ هایی مثل: کرمی، خاکستری، طوسی و … استفاده کنید.

2- اصول گچبری دیوار نئوکلاسیک

در سبک نئوکلاسیک یا همان کلاسیک جدید از قاب‌بندی ساده دیوار استفاده می‌شود و خبر چندانی از المانها طرح‌های گل و بوته نمی‌بینیم. در گچبری نئوکلاسیک در پذیرایی می‌توانید از قاب‌بندی‍‌‌های ساده و زیبا استفاده کنید که به صورت دوبل یا دو ردیف داخل هم نیز می‌توان اجرا کرد. برای رنگ‌آمیزی این طرح دیوار از رنگ‌های سفید‏ طوسی یا حتی رنگ خاص مانند سبزپررنگ‏‏،‏ آبی نفتی هم می‌توان بهره برد.

یکی از جذابترین نوع قاب‌بندی دیوار اتاق خواب‏‏،‏‏ گچبری نئوکلاسیک است که با بهره بردن از قاب‌های ساده اجرا می‌شود و معمولا روی دیواری که سر تاج تخت قرار می‌گیرد حتما قاب‌بندی انجام می‌شود.
امروزه این سبک با ابزار پلی‌یورتان درنیکادکور بسیار مورد استقبال مشتریان قرار گرفته. چنانچه می‌خواهید یک طراحی خاص برای منزل خود داشته باشید از راهنمایی کارشناسان درنیکادکور بهره‌مند شوید.

 

3- اصول قاب بندی دیوار مدرن

دنیای مدرن با جذابیت‌های مینیمال و ساده خود توانسته طرفداران بسیاری را به سمت خود بکشاند. درنیکا دکور با داشتن ایده‌های فراوان برای علاقه‌مندان دکوراسیون داخلی،‏ پیشرو در اجرای انواع قاب‌بندی دیوار مدرن در ایران می‌باشد.

برای مطالعه و دیدن تصاویر بیشتر در زمینه قاب بندی دیوار پلی یورتان اینجا را کلیلک فرمایید. شرکت درنیکا دکور وارد کننده تخصصی ابزار پیش‌ساخته پلی‌یورتان هست که امروزه بهترین جایگزین برای گچبری قدیمی می‌باشد و. به کمک این ابزارها میتوان طراحی فضای خانه را در  سبکهای مختلف اجرا نمود.