Search
Close this search box.

دسته بندی مطالب

منسوجات و جایگاه آن در فضای داخلی کلاسیک

سبک کلاسیک در طراحی داخلی منزل – درنیکا دکور

 

سبک  کلاسیک در طراحی داخلی ( سبک classicism )

معماری کلاسیک – classicism : معرفی سبک کلاسیک به طور خلاصه

سبک کلاسیک (Classicism) نوعی سبک است که خود را در قرن ۱۷ تا ۱۹ میلادی در همه هنرها و هنر اروپا نشان می‌دهد: هنر ، ادبیات ، موسیقی ، معماری . محدودیت ، تقارن ، پیچیدگی و تمایل به عهد باستان در طرح داخلی کلاسیک منعکس شده‌است . سبک کلاسیک در طراحی داخلی آپارتمان‌ها عبارت است از دکوراسیون عالی ، مواد با کیفیت استثنایی ، اشکال هندسی واضح و فقدان ” تجملات غیر ضروری ” .

خانه‌های کلاسیک تحت‌تاثیر رنگ‌های آرام و فضای اعتماد و منزلت شاهانه قرار دارند . امروزه , فضای داخلی کلاسیک توسط افراد ثروتمند , با ترجیحات سلیقه و همچنین آن‌هایی که ارزش‌ها و سنن فرهنگی قدیمی را به جای سبک زودگذر ترجیح می‌دهند , انتخاب شده‌اند .

معرفی سبک کلاسیک به طور خلاصه

تاریخچه پیدایش طراحی داخلی کلاسیک ( شیوه کلاسیک )

این سبک، در قرن هفدهم از فرانسه آغاز شد و به سرعت در سراسر اروپا گسترش یافت و بیش از دو قرن به سبک غالب درآمد . هنرمندان آن زمان از هنر یونان باستان و روم ، یعنی دقت ، وضوح و سادگی آن الهام‌گرفته بودند .

تاریخچه پیدایش طراحی داخلی سبک کلاسیک ( شیوه کلاسیک )

با وجود قوانین سخت ، و اگر چه در فرانسه ، طراحی داخلی پر از شکوه و جلال بود ، در انگلستان ، شیوه کلاسیک ، با خردگرایی و دقت ، به نمایش درمی آمد . طی دوران سلطنت کاترین ، متانت ، هماهنگی و خویشتن‌داری معقول و قابل قبولی از شیوه کلاسیک، روسیه را تسخیر کرده بود . ساختمان‌ها در پترزبورگ و فضای داخلی آن‌ها به عنوان نمونه‌ای برای طراحی اتاق‌ها در املاک نجبا در سراسر امپراطوری روسیه به کار می‌رفت .

ویژگی‌های مدل کلاسیک در طراحی داخلی

” تشخیص سبک کلاسیک در طراحی داخل دشوار نیست : کافی است که به دقت به اطراف نگاه کنید .

تزیینات , ستون‌ها , درها و پنجره‌ها با خطوط مشخص , بخاری‌های مرمر – همه اثاثیه به شکل مستطیلی شکل می‌گیرند .

رنگ فضای داخل در رنگ‌های روشن رنگی حفظ می‌شود .

اتاق بزرگ با مجسمه‌ها تزیین شده‌اند.

تزئینات کلاسیک برگ‌های درخت بلوط یا درخت غار را به تصویر می‌کشند , اما می‌توان نظم خاصی را در آن‌ها مشاهده کرد .

سبک کلاسیک در طراحی داخلی دلالت بر وجود طاق , گچ‌بری , نیمه ستون و ستون دارد .

بازگشت به سنت‌های قدیمی

عکس‌های نصب شده در فضای داخلی به سبک کلاسیک نشان می‌دهند که این مسیر با نظم و ترتیب ، شرف و استحکام آن از سبک‌های دیگر متفاوت است . طراحی آپارتمان در سبک کلاسیک ، ارزان‌ترین راه ‌حل نیست ، اما چنین طرحی همیشه مفهومی و مستقل از گرایش‌ها و مدها است.

سبک کلاسیک در طراحی داخلی : بازگشت به سنت‌های قدیمی

محدوده رنگها

رنگ‌های کلاسیک و تضادها از رنگ‌های روشن اجتناب می‌کنند . همه سایه‌ها آرام ، خنثی و فضای داخلی کلاسیک را آرامش‌بخش می‌سازند . اغلب از زیتونی ، بژ ، کرم ، سبز روشن و رنگ‌های طلایی در متریالهای نارک کاری و پوشش نهایی ، مبلمان و منسوجات استفاده می‌کنند . همچنین استفاده از رنگ‌های قهوه‌ای ( رنگ چوب طبیعی ) نیز مجاز است ، اما در عین حال فراموش نکنید که اتاق نباید تیره  و تاریک به نظر برسد . منسوجات و رومبلیها اغلب به رنگ آبی ، آبی – سبز و طوسی استفاده می‌شود .

رنگ‌های کلاسیک و تضادها

نورپردازی داخلی در طراحی کلاسیک

برای روشن کردن اتاق در سبک کلاسیک اغلب از لوستر کریستال ، چراغ‌های ساخته‌شده از سنگ‌های شفاف و یا شیشه گران‌قیمت استفاده می‌شود . سبک کلاسیک اثر هنری واقعی است : همیشه از بهترین متریالهای ساخته شده استفاده می شود. طراحی داخلی در یک سبک کلاسیک نشان می‌دهد که یک لوستر به دقت در وسط سقف قرار گرفته‌است : نور به طور مساوی توزیع می‌شود ، که به فضای داخلی نگاه کامل می‌دهد.

علاوه بر چراغ‌های سقفی ، اغلب با شمعدان‌های برنزی ( یا شبیه‌سازی شمع‌های شمع با سایه ) تزئین می‌شوند.

نورپردازی داخلی در سبک کلاسیک

منسوجات و جایگاه آن در فضای داخلی

پارچه‌های ابریشمی ، اطلس ، ابریشم – این‌ها پارچه‌های اصلی هستند که در دکوراسیون اتاق‌ها به سبک کلاسیک به کار می‌روند . برای تزئین پنجره‌ها اغلب به خوبی پوشانده شده و بافت‌ها مانند ابریشم و ابریشم سنگین را شکل می‌دهند. کف زمین اغلب با فرش‌های دست‌باف گران‌قیمت پوشیده شده ‌است.

منسوجات و جایگاه آن در فضای داخلی کلاسیک

مبلمان کلاسیک

برای مبلمان از چوب‌های گرانبها , پارچه‌های کتانی گران‌قیمت و چرم طبیعی استفاده می‌شد . مبلمان در سبک کلاسیک همیشه کاربردی , راحت  و بدون ” دکوراسیون اضافی ” هستند. اغلب اثاثیه چوبی جلا داده شده هستند که فضای داخلی و مبلمان را زیبا می‌سازند . استفاده از کنده‌کاری طلایی رنگ به عنوان دکوراسیون مناسب است.

طراحی خانه به سبک کلاسیک به معنای ایجاد یک ترکیب‌بندی هنری منحصر به فرد است که هر جزئیاتی در هماهنگی با دیگران است و با دقت انتخاب شده‌است.

مبلمان سبک کلاسیک

لوازم جانبی و اشیاء دکوراتیو

انتخاب فضای دکور برای فضای داخلی کلاسیک باید با دقت زیاد انجام شود : باید استوار و پایدار باشد.

نقاشی‌ها در سبک کلاسیک به عنوان مناظر هنرمندان قرن ۱۷ و نوزدهم و همچنین تقلید از نقاشی‌های معروف مذهبی و پرتره شناخته می‌شوند . عکس‌ها باید با قاب‌های چوبی زیبا قاب گرفته شوند . نقاشی سفارشی یا نقاشی کردن در سبک کلاسیک ، هم چنین به طور عمده از مناظر ، به یک دکوراسیون واقعی برای هر اتاق تبدیل خواهد شد .

سبک کلاسیک در طراحی داخلی آپارتمان‌ها و ساختمان‌ها

طرح کلاسیک در داخل خانه : چه چیزی باید توجه ویژه‌ای را به آن معطوف داشت ؟

طراحی اتاق‌خواب  کلاسیک

قسمت اصلی اتاق‌خواب ، تخت‌خواب است . شکل و سبک بقیه عناصر داخلی را تعریف می‌کند . علاوه بر تخت بزرگ چوبی ، سبک کلاسیک عبارت است از پاتختی ، دراور ، کمد لباس ، صندلی‌ها . تمام قطعات مبلمان با شکل‌های گرد و خطوط صاف برجسته شده‌اند.

اتاق نور نرم و ملایم را ترجیح می‌دهد : آباژور  به طور کامل با این کار کنار می‌آیند . چراغهای های نصب‌شده روی دیوار کنار تخت ، به ایجاد فضای صمیمی کمک خواهند کرد. سبک کلاسیک در اتاق‌خواب به زیبایی به نظر می‌رسد اگر کاغذدیواری و پرده ها نیز با همان الگو تزئین شده ‌باشند.

طراحی آشپزخانه  کلاسیک

آشپزخانه کلاسیک همیشه عملی , شیک و کاربردی است . مجموعه‌های آشپزخانه , ساخته‌شده از چوب جامد , خیره به اشکال صحیح و حکاکی‌های پیچیده . رنگ مبلمان کاملا ً پهن است : از خامه گرفته تا قهوه‌ای تیره . از چوب زیبا به عنوان عناصر تزیینی استفاده می‌شود . گنجه‌های آن‌ها اغلب با دسته برنزی و روکش طلا تزئین می‌شوند .

آشپزخانه در سبک کلاسیک ، که بسیار مهم است ، نیازمند حداکثر استفاده از وسایل خانگی و لوازم آشپزخانه مدرن است . هود  باید در پشت دره‌ای کابینت ساخته یا پنهان شده‌باشد . یک میز بزرگ برای کل خانواده یک عنصر مهم آشپزخانه در سبک کلاسیک است .

شما می‌توانید دیواره‌ای اتاق را با ” nature morte ” در کادر زیبا تزیین کنید . قاب بندی دیوار با ابزار پلی یورتان درنیکا دکور یکی از این گزینه ها است.

حمام در سبک کلاسیک

حمام در سبک کلاسیک اغلب با یک رنگ سفید یا بژ به پایان می‌رسد و به لطف عناصر طلاکاری شده بسیار جدی به نظر می‌رسد . برای تاکید بر عظمت فضای داخلی می‌توانید از مرمر برای کفپوش استفاده کنید .

آینه ها در قاب‌های طلاکاری شده (قاب بندی پلی یورتان پتینه کاری شده با ورق طلا)  یا برنزی ، چراغهای دیواری و شمعدان‌های آویخته، به حمام یک جذابیت و تجمل خاص می‌بخشد .

طراحی کلاسیک اتاق نشیمن

طراحی کلاسیک اتاق نشیمن نشان می‌دهد که تجسم سبک داخل این اتاق گاهی بسیار آسان‌تر از پیاده‌سازی آن در اتاق‌های دیگر آپارتمان یا خانه است . دلیل آن این است که اتاق نشیمن معمولا شاخص ترین اتاق در خانه است. همچنین ارائه یک روشنایی طبیعی در آن آسان‌تر است .

لوستر زیبا با روکش طلا و کریستالهای آویزان آن  فضای داخلی اتاق نشیمن را تزئین خواهد کرد. استفاده از گلهای سقفی دور لوستر پلی یورتان درنیکا دکور  نیز در این سبک مرسوم است.

ساعت برنزی ، گلدان‌های سنگی سنگین به برجسته کردن طرح کلاسیک در فضای داخلی اتاق نشیمن کمک خواهند کرد .

منبع:

https://www.smalldesignideas.com/classic-interior-design-style-classicism-style.html

بـرای مـشاوره رایگان با مـا تـماس بـگیریـد
راه های ارتباطی
محبوب ترین مقالات
طراحی ابزار پلی یورتان
مشاوره رایگان

با متخصصین با تجربه

طراحی

مطابق با سلیقه ی شما

تامین

باکیفیت ترین محصولات

ارسال سریع

به سراسر کشور