آشنایی با ابزار کمر بند میانی یا بردر (گچبری دیوار) و طراحی کلاسیک منزل

ابزار کمر بند میانی یا بردر در گچبری دیوار که بصورت افقی در امتداد دیوارها نصب شده است ابتدا به عنوان ضربه گیر برای جلوگیری از برخورد پشت صندلی ها به دیواره های گچی در اتاقهای ناهار خوری استفاده می شد. جایی که صندلی ها به طور مداوم در اطراف میز به جلو و عقب حرکت می کردند. با تبدیل شدن دیوارهای گچ به دیوارپوش و از بین رفتن محبوبیت اتاقهای غذاخوری رسمی ، ابزار کمربند میانی نیز کاربرد خود را از دست دادند. اما در سال های اخیر ، بردرها به همراه سایر ابزار تزئینی مانند وینسکات (wainscoting) ، قرنیز و ابزار دکوراتیو گلویی ، به عنوان یک عنصر طراحی و گچبری دیوار دوباره به خانه ها برگشته است.

ابزار کمر بند میانی در گچبری دیوار

وینسکات (wainscoting) جهت تزئین و قاب سازی نیمه پایین دیواره ها در قرن هیجدهم ساخته شد و ترکیب خوبی از عملکرد و سبک را در اختیار شما قرار می دهد. در عین حال به عنوان راهی برای محافظت از نیمه پایینی دیوارهای گچی در معرض آسیب از مواردی مانند صندلی و چکمه است. وینسکات امروزه بعنوان بخش مهمی از طراحی داخلی بخصوص برای دیوارهای مرتفع و طویل می باشد.

هماهنگ شدن بردرهای گچبری دیوار با طرح وینسکات Wainscoting

یکی از محبوب ترین طرح های کمربند میانی استفاده از آن به عنوان خط انتهایی بالای wainscot است. به طور سنتی وینسکات از پانل های چوبی پیش ساخته، ساخته شده بود. اما در شکل مدرن ظاهر آن به گونه ای است که از بردر تا قرنیز به شکل پیوسته و پنل دیده می‌شود.
برای ایجاد شکل ظاهری مجزا ، می توان قسمت پایین دیوار را با رنگی دیگر رنگ آمیزی کرد ، یا داخل قابهای پایین را می توان با رنگ متفاوتی برای تضاد با ابزارهای قاب بندی نصب شده رنگ آمیزی کرد.

نحوه نصب ابزار پیش ساخته پلی یورتان – کمر بند میانی

در این فیلم نحوه نصب ابزار پیش ساخته پلی یورتان بویژه کمر بند میانی نشان داده شده است. با استفاده از گچبری پیش ساخته پلی یورتان و قاب بندی روی دیوار را میتوان فصای دلنشینی خلق نمود. با نصب کمربند میانی قابها قابل تفکیک می باشد. در گچبری مدرن استفاده از ابزار دکوراتیو پلی یورتان بسیار رایج می باشد.
ابزار قاب بندی در طرحها و سایزهای بسیار متنوع تولید می گردد. برای مشاهده ابزار گچبری پیش ساخته ار وب سایت ما دیدن فرمایید.

اطلاعات بیشتر: How to Install Chair Rail Molding