Search
Close this search box.

دسته بندی مطالب

انواع سبک معماری

انواع سبک معماری در طراحی داخلی – درنیکا دکور

انواع سبک معماری در طراحی داخلی

سبک‌های معماری، معماری را از لحاظ استفاده از فرم‌ها، تکنیک‌ها، مواد دوره زمانی، منطقه و سایر چیزهای تأثیرگذار دسته‌بندی می‌کنند. سبک معماری از مطالعه روند تکامل تاریخ معماری نشأت می‌گیرند و با آن پدیدار می‌گردد. در ادامه با انواع سبک معماری آشنا خواهیم شد.

سبک کلاسیک (Classic):

سبک کلاسیک اصطلاحی کلی برای سبک‌های ساختمانی است که از رم و یونان باستان منشأ گرفته است. ” تشخیص سبک کلاسیک در طراحی داخل دشوار نیست : کافی است که به دقت به اطراف نگاه کنید .

تزیینات , ستون‌ها , درها و پنجره‌ها با خطوط مشخص , بخاری‌های مرمر – همه اثاثیه به شکل مستطیلی شکل می‌گیرند . رنگ فضای داخل در رنگ‌های روشن رنگی حفظ می‌شود . اتاق بزرگ با مجسمه‌ها تزیین شده‌اند. تزئینات کلاسیک برگ‌های درخت بلوط یا درخت غار را به تصویر می‌کشند , اما می‌توان نظم خاصی را در آن‌ها مشاهده کرد . سبک کلاسیک در طراحی داخلی دلالت بر وجود طاق , گچ‌بری , نیمه ستون و ستون دارد . برای مشاهده نمونه کارهای قاب بندی دیوار سبک کلاسیک اینجا را کلیک فرمایید.

سبک معماری نئوکلاسیک (Neoclassic):

از سبک‌های معماری غرب که شروع آن در طی دوران احیای سبک کلاسیک یونانی و رم در سال 1750 بود و در قرن‌های 18 و 19 رایج شد. اگر بخواهیم نئوکلاسیک را  در یک جمله تعریف کنیم می توان عنوان کرد: «نئوکلاسیک، ترکیبی از تمایلات مدرن با ویژگی های کلاسیک است». سبک نئوکلاسیک مخصوص کسانی است که دارای روحیه با نشاط بوده و به دنبال دنیایی از رنگ ها در منزل خود می گردند. برای مشاهده گچبری نئوکلاسیک دیوار با ابزار پلی‌یورتان درنیکا دکور اینجا را کلیک فرمایید.

سبک معماری آرت دکو (Art Deco):

سبک آرت دکو ایده نوآورانه‌ای بود که در دهه‌های 1920 و 30 میلادی در آمریکا و اروپا اوج گرفت و مرزهای مد، هنر و طراحی را جابجا کرد.

سبک معماری مدرن (Modern):

این سبک در معماری داخلی در اوایل تا نیمه قرن 20 رواج پیدا کرد. در این سبک به هیچ وجه از عناصر تزیینی استفاده نمی‌کنند، کاربردی بودن اجزا و المان‌های مختلف مهم است، فضاهای ذخیره‌ای داخلی و خطوط صاف اهمیت دارند.

سبک معماری گوتیک (Gothic):

سبک معماری گوتیک در ابتدا به لاتین (Opus Francigenum) نام داشت که به معنای هنر یک فرانسوی است چون در اواخر قرون وسطی در فرانسه شکل گرفت. ساختمان‌های عمودی و با شکوه از ویژگی‌های سبک گوتیک هستند.

سبک معماری مینیمال (Minimal):

در سبک مینیمال، اصول و قواعد از سبک مدرن گرفته شده ولی به شکلی ساده‌تر به کار می‌برند. تقریبا می‌توان گفت که از سبک‌های رایج معماری داخلی کشور استرالیا، سبک مینیمال است. رنگ ساختمان‌ها در این سبک خنثی و آسمانی است.

سبک معماری اسکاندیناوی (Scandinavian):

این سبک به احترام سبک معماری کشورهای حوزه اسکاندیناوی پدید آمد. از ویژگی‌های سبک اسکاندیناوی در معماری و طراحی داخلی می‌توان به نمایان بودن بخش‌های هنری، سادگی و در عین حال کاربردی بودن و عدم پیچیدگی در ساختار و مجسمه‌های گوناگون اشاره کرد.

سبک معماری روستیک (Rustic):

در سبک روستیک از طبیعت الهام گرفته شده است بنابراین متریال‌های استفاده شده در ساختمان برای معماری داخلی و خارجی به شکل خام و بدون هیچ گونه پرداختی هستند. متریال‌ها عمدتا از جنس سنگ و چوب بوده و لوازمی از محیط بیرون را در طراحی داخلی استفاده می‌کنند.

سبک معماری یونانی (Greek):

سبک یونانی به نوعی است که شما را به یاد بناهای تاریخی تخت جمشید و مشابه آن می‌اندازد که نشان دهنده سبک معماری ایرانی بر روی این کشور است. در این سبک از وسایل لوکس و مجلل استفاده شده و ستون‌ها جایگاه ویژه‌ای ایفا می‌کنند.
شاید مجموع سبک‌های معماری به همراه مواردی که منسوخ شده‌اند بیش از 100 نوع باشند. بنابراین در بررسی سبک‌های معماری، معروف‌ترین و رایج‌ترین آنها را از نقاط مختلف دنیا بررسی کردیم.

ایده ها و تصاویر بیشتر برای طراحی دیوار

برای دیدن تصاویر بیشتر برای ایده گرفتن جهت طراحی دیوار پذیرایی ، اتاق خواب و راهرو با ابزار قاب بندی پلی یورتان در سبکهای مختلف (کلاسیک، نئوکلاسیک و مدرن) به صفحه پینترست ما مراجعه فرمایید. برای اطلاعات بیشتر در زمینه طراحی قاب‌بندی دیوار مطالب ارائه شده در بخش مقاله ها  به شرح زیر را مطالعه فرمایید:

گچبری دیوار با ابزار پلی یورتان درنیکا دکور

ایده های منحصر به فرد تزئین دیوار با ابزار قاب بندی

اصول قاب‌ بندی دیوار در سبکهای کلاسیک، نئوکلاسیک و مدرن

دیوار پشت تلویزیون مدرن و شیک -قاب بندی دیوار تی وی با ابزار پلی یورتان

نقش گچبری مدرن در معماری امروزی

ابزار موتیف گچبری پلی یورتان

ابزار موتیف گچبری پلی یورتان بصورت المان دکوراتیو پلی یورتان مانند گل و تاج کمک شایانی به طراحی در سبکهای کلاسیک و نئو کلاسیک و در طرحهای متنوع ایجاد نموده است. برای اطلاعات بیشتر و مشاهده نمونه کارهای اجرا شده با موتیف های گچبری در فضاهای مختلف ساختمانها و در سبکهای معماری مختلف لینکهای زیر را دنبال فرمایید:

قاب بندی دیوار – به طراحی داخلی خود سبک و استایل ضافه کنید.

قاب بندی کلاسیک دیوار پذیرایی و اتاق خواب

گچبری نئوکلاسیک دیوار با ابزار پلی‌یورتان درنیکا دکور

دکوراسیون نئوکلاسیک در طراحی داخلی

جدیدترین طرحهای گچبری دیوار اتاق خواب

انواع سبک معماری اجرا شده با ابزار پلی یورتان

برای دیدن جدیدترین نمونه کارهای اجرا شده با ابزار قاب بندی پلی یورتان و دیگر محصولات درنیکا دکور  در انواع سبک معماری ما را در شبکه های اجتماعی دنبال فرمایید:

یوتیوب درنیکا دکورتلگرام درنیکا دکوراینستاگرام درنیکا دکورفیسبوک درنیکا دکورلینکداین درنیکا دکورپینترست درنیکا دکور

بـرای مـشاوره رایگان با مـا تـماس بـگیریـد
راه های ارتباطی
محبوب ترین مقالات
طراحی ابزار پلی یورتان
مشاوره رایگان

با متخصصین با تجربه

طراحی

مطابق با سلیقه ی شما

تامین

باکیفیت ترین محصولات

ارسال سریع

به سراسر کشور