Search
Close this search box.

دسته بندی مطالب

اجرای دکوراسیون اداری

طراحی دکوراسیون اداری و دفتر کار – درنیکا دکور

طراحی دکوراسیون اداری و دفتر کار – درنیکا دکور

طراحی داخلی فضای اداری بسیار حساس تر از طراحی دکوراسیون منزل است زیرا علاوه بر اینکه باید هنجارها و نظم اداره رعایت شود و رسمی بودن آن حفظ شود، باید به گونه ای باشد که مورد قبول همه ی افراد قرار گیرد همچنین در صورتی که ارباب رجوع به این محیط اداری مراجعه می‌کنند، دکوراسیون باید حس اعتماد و جذابیت را در آنها تقویت کند. هنگام طراحی دکوراسیون اداری و دفتر کار ، تعدادی از نکات اساسی وجود دارد که نباید نادیده گرفته شوند. از مبلمان گرفته تا نورپردازی و حتی رنگ بندی، نحوه طراحی دفتر کار می تواند تأثیر قابل توجهی بر بهره وری، روحیه و رضایت کلی کارکنان داشته باشد. در این مقاله، نگاهی به برخی از مهم ترین ملزومات داخلی اداری که هر صاحب کسب و کاری باید در نظر بگیرد، می اندازیم

اصول طراحی ساختمان اداری

از همان ابتدا که وارد یک ساختمان اداری می ­شوید، از همان لابی و ورودی متوجه تفاوت­ های آن با ساختمان مسکونی خواهید شد. نوع کاربری ساختمان اداری، برخی از اصول طراحی دکوراسیون اداری را می­ طلبد تا فضایی مناسب برای پیش رفتن کارها را داشته باشد. فضایی که تمرکز کارمندان را به هم نریزد، فضای مناسبی برای جلسات داشته باشد، اتاقی برای مدیریت داشته باشد، فضای استراحت کارمندان در نظر گرفته شود و…

تاثیر رنگ در فضای اداری

همه ما این را می‌دانیم که رنگ‌ها در روانشناسی محیط و طراحی داخلی فضای اداری، تاثیر زیادی بر روی روح و روان و خلقیات و تمرکز و… افراد دارند و همیشه یکی از موضوعات مورد بحث در طراحی دکوراسیون انتخاب رنگ مناسب فضاست. در اصول طراحی داخلی اداری با انتخاب رنگ‌های مناسب می‌توان بر روی تعامل و همکاری کارمندان و ارتباط با مشتری‌ها تاثیر زیادی گذاشت.  رنگ‌های آبی و سبز آرامش‌بخش هستند، در حالی که رنگ‌های زرد و نارنجی می‌توانند انرژی‌بخش باشند. رنگ های خنثی مانند بژ یا خاکستری می توانند فضایی حرفه ای و آرام ایجاد کنند. مهم است که طرح رنگی را انتخاب کنید که با هویت برند شرکت هماهنگ باشد و در عین حال یک محیط کاری مثبت را نیز ترویج کند.

اهمیت مبلمان در طراحی دکوراسیون اداری

یکی از مهمترین جنبه های هر فضای اداری مبلمان است که با کمک صندلی ها، میزها و سایر وسایل ارگونومیک و راحت می توانند از خستگی و ناراحتی کارمندان جلوگیری کنند و در نهایت بهره وری را افزایش دهند. هنگام انتخاب مبلمان اداری، مهم است که عواملی مانند قابلیت تنظیم، پشتیبانی و دوام را در نظر بگیرید. با توجه به کاربرد فضای هر بخش، طرح و فرم مبلمان در بخش‌های مختلف یک اداره و دفتر کار متفاوت است. اگر سبک  دکوراسیون اداری مدرن باشد بهتر است مبلمان و رنگ‌های آنها هم متناسب با سبک دکوراسیون باشد. همچنین راحتی مبلمان مورد استفاده کارکنان و همچنین تناسب آنها با کاری که انجام می‌دهند در طراحی دکورسیون اداری مدرن اهمیت دارد.

نقش مهم گیاهان در فضای اداری

اغلب فضای ساختمان‌های اداری و دفاتر کار فضایی بی روح و خسته کننده به نظر می‌رسند، به خصوص اگر ساختار کاری اداره ، طوری باشد که ارباب رجوع در آن مجبور به انتظار برای انجام کار خود باشند، منتظر ماندن در فضایی بی روح و سرد خسته‌کننده خواهد بود. گیاهان می‌توانند نقش تلطیف کننده ای در طراحی دکوراسیون اداری بر عهده بگیرند. یکی از کاربردهای گیاهان در طراحی داخلی اداری، جلوگیری از ایجاد کسالت و سردرد و بیحالی در کارکنان است. این‌ها علایمی از سندرم نشانگان ساختمان هستند که یکی از راه‌حل‌های در نظر گرفته شده برای آنها استفاده از گیاهان تصفیه‌کننده هوا در دکوراسیون داخلی است.

نورپردازی مناسب در طراحی دکوراسیون اداری

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در مورد طراحی دکوراسیون اداری رعایت کنید، نورپردازی مناسب است. استفاده از حداکثر نور طبیعی با استفاده از پنجره‌ها و استفاده درست از پارتیشن‌ها باعث خواهد شد کارکنان به اندازه کافی نور در اختیار داشته باشند. نورپردازی اصولی و استاندارد از خستگی زود هنگام چشم­ های کامندان جلوگیری می ­کند. انتخاب رنگ نور مناسب و همچنین تنظیم شدت نور دو عامل مهم در نورپردازی طراحی داخلی فضای اداری هستند. مطالعه ای که توسط دپارتمان طراحی و تجزیه و تحلیل محیطی در کرنل انجام شد، نشان داد که کارمندانی که در فاصله 10 فوتی پنجره نشسته اند، کاهش 84 درصدی در خستگی چشم، سردرد و علائم تاری دید را گزارش کردند.

کاهش سر و صدای ورودی به دفتر اداری

دکوراسیون اداری باید به گونه‌ای باشد که کمترین میزان سر و صدا به محل کار افراد نفوذ پیدا کند؛ سر و صدا به طور کل تمرکز را از بین برده و باعث خستگی کارکنان می‌شود. در نقشه کشی ساختمان بهتر است دفاتر کار مخالف جهت خیابان اصلی قرار بگیرند.
همچنین تامین بودجه کافی برای پنجره‌های چند جداره و عایق سازی دیوارها برای تامین آسایش کارکنان ضروری است. علاوه بر این توصیه می‌کنیم کارکنانی که لازم است با تلفن صحبت کنند را از سایر کارکنان جدا کنید.

در نتیجه،یک دکوراسیون اداری راحت، کاربردی و از نظر زیبایی شناسی، نیازمند برنامه ریزی دقیق و توجه به جزئیات است. با در نظر گرفتن این عناصر ضروری، صاحبان مشاغل می توانند محیط کاری ایجاد کنند که بهره وری را ارتقا می دهد، روحیه را تقویت می کند و به کارکنان کمک می کند تا به بهترین کار خود دست یابند.

محبوب ترین مقالات
مشاوره رایگان

با متخصصین با تجربه

طراحی

مطابق با سلیقه ی شما

تامین

باکیفیت ترین محصولات

ارسال سریع

به سراسر کشور

0
نظرات شما را دوست دارم، لطفا نظر دهید.x
×

سلام،

برای ارتباط مستقیم با ما در واتس آپ، روی کارشناس معماری کلیک فرمایید.

× ارسال پیغام در واتس آپ